Wiadomość | 2014-11-11
Mistrzostwa Polski Scrabble '2014

Fanów gry w Scrabble jest w Polsce coraz więcej. Ci, którzy najlepiej poznali zasoby słownikowe i o dozwolonych połączeniach liter wiedzą najwięcej mogą liczyć na powodzenie w walce o tytuł Mistrza Polski. Oprócz zasobów słownych przyda się również obycie z zegarem turniejowym i strategią układania słów na najwyżej punktowanych polach.

Mistrzostwa Polski Scrabble 2014 już za nami. XXII Mistrzostwa Polski Scrabble odbyły się w Krakowie na przełomie 8 - 11 listopada. W krakowskim Hotelu Galaxy do walki o tytuł Mistrza Polski stanęło 111 zawodników - prawdziwych pasjonatów gry Scrabble.

Na początku rozegrano 15-rundowe rozgrywki, które pozwoliły wyłonić szesnaście osób przechodzących do fazy finałowej mistrzostw scrabble. W fazie tej najlepsi uczestnicy rywalizowali ze sobą na zasadzie "każdy z każdym", a osoba, która okazała się być najlepsza, wywalczyła tytuł Mistrza Polski Scrabble.

Tegoroczna rywalizacja była niezwykle wyrównana. Pierwszego dnia to Dariusz Kosz zakończył rywalizację na pierwszym miejscu, choć lista osób stojących na czele, niemal cały czas przechodziła różne przetasowania.

Finałowa szesnastka reprezentowała naprawdę wysoki poziom, jednak zwycięzca może być tylko jeden.
Mistrzem Polski Scrabble 2014 został Dariusz Kosz - to już drugi tytuł mistrzowski, który udało mu się wywalczyć.

Podium niewątpliwie oznacza prestiż, medale i puchary. Warto dodać, że uczestnicy stojący na podium, mogli liczyć również na nagrodę pieniężną. Symboliczną sumę dostały także osoby, które ukończyły Mistrzostwa w pierwszej szesnastce.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne Mistrzostwa Polski Scrabble, które odbędą się w przyszłym roku!
Autor: Świat Scrabble