Wiadomość | 2015-10-05
XVIII Mistrzostwa Warmii i Mazur w Scrabble!
03 - 04 października 2015r.

Michał "Alaba" Alabrudziński został mistrzem Warmii i Mazur w Scrabble! A stało się to podczas tegorocznej odsłony mistrzostw 4 października.

Turniej rozpoczął się w sobotę 3 października o godz. 11.15 i trwał do godz. 19.30 z małymi przerwami. 4 października, czyli kolejnego dnia turnieju zawodnicy rozpoczęli o godz. 9.30, a zakończyli rozdaniem nagród o godz. 14.30. Nie zabrakło również atrakcji wieczoru, ale o tym poniżej.

Jak to zwykle bywa turniej cieszył się sporym zainteresowaniem, co cieszy niezmiernie, że scrabblistów przybywa na turniejach Nowym Mieście Lubawskim.
W turnieju udział wzięło 65 osób. Liczba ta stanowi "rekord" w historii rozgrywania imprezy. Turniej podzielony na dwa dni przedstawiał się następująco.
W sobotę, po siedmiu rundach, liderował Stanisław Rydzik z Warszawy, a na swoim koncie dorobkowym mógł pochwalić się aż 6 zwycięstwami. Na drugim miejscu uplasowała się Małgorzata Deszczyńska z Warszawy. Trzecie miejsce zajął Kamil Kister z Puław, miasta szczególnie mi bliskiego, zatem i radość u mnie podwójna. Tego dnia można było również nacieszyć się "scrabble'owymi atrakcjami", takimi jak: XI Mistrzostwa w Futsalu i Scrabblowy Tor Przeszkód, konkurs Anagramistrz oraz bezblankowy Turniej Nocny i Turniej Nocny Siódemek. I tutaj znów muszę pochwalić nasze Scrabblistki. Panie były świetne! W scrabble?owym torze przeszkód udział wzięło 6 pań. Bezkonkurencyjna była Agata Kuć ze Stargardu Szczecińskiego. Agata to nowa rekordzistka toru - 1m 08s. Panowie również walczyli dzielnie (fanfary) triumfował Jakub Błażejewski z Poznania, który uzyskał czas 1m 16s. Brawo!

Przejdźmy dalej. A mianowicie do XI Mistrzostw Futsalu. Tutaj triumfował niepodzielnie i już zgodnie z tradycją Michał Rogalewicz z Poznania, który zdobył 5 goli. I chociaż kopać nie lubię to oglądać już jak najbardziej, a zwłaszcza taką grę i takie bramki! I takich zawodników!

Kolejną atrakcją wieczoru był Anagramistrz polskich miast. Konkurs polega na anagramowaniu nazw miejscowości, których to nazwy składają się z siedmiu liter. Tutaj bezkonkurencyjni byli Michał Alabrudziński z Włocławka nasz anagramator i mistrz w jednej osobie oraz Stanisław Rydzik z Warszawy. Staszek był jeszcze w sobotę liderem Turnieju. Jak widać ci dwaj zawodnicy znają się na rzeczy, to scrabble?owi mistrzowie bez dwóch zdań.

Kolejna atrakcja, jaką zapewnił organizator imprezy, to 5-rundowy turniej siódemek. Dla wytrwałych, bo zakończony bardzo późno w nocy. O 3.00!!! Tutaj zwyciężył Dominik Urbacki z Pruszkowa, który ułożył 26 premii łącznie w partiach. Zatem sami widzicie, emocji nie brakowało jak i świetnej zabawy! Prawdziwa uczta dla scrabblistów! Niedziela! I tego dnia emocje sięgały zenitu. Co tutaj się działo! Sobotni lider pozostał sobotnim, bo już w niedzielę Michał Alabrudziński liderostwo definitywnie odebrał. Stanisław Rydzik stracił pierwszą pozycję i uplasował się suma summarum na 14 pozycji po rundzie XII. Michał Alabrudziński z Włocławka wygrywał wszystkie niedzielne pojedynki i został mistrzem niepodzielnie triumfując na Turnieju. Na podium stanęła również Małgorzata Deszczyńska z Warszawy, na drugim miejscu oraz Dawid Pikul z Poznania zdobywca trzeciego miejsca. Małgosia została najlepszą uczestniczką turnieju wśród pań. Serdecznie gratulujemy!

Z ciekawostek turniejowych warto wspomnieć o nagrodzie "Złotego Blanka". Laureatem w tej kategorii został Mirosław Uglik z Warszawy, za wyraz "Zipniesz" za niebagatelną sumę 131 punktów. Mirek odebrał nagrodę, szklaną statuetkę, wręczoną przez Józefa Blanka, burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego.

No i na koniec relacji ? króciutkie streszczonko. Mistrzostwa odbyły się w Miejskim Centrum Kultury. Zawodnicy walczyli o puchary. Ba ... Walczyli by wygrać, by być najlepszymi, by być mistrzami. Bo scrabble to gra mistrzów. A wygrywa najlepszy spośród mistrzów. I tak właśnie było. Podsumowując zmagania uczestników tegorocznych mistrzostw: - rekordowa ilość - 65 scrabblistów z całej Polski w Nowym Mieście Lubawskim
- zwycięzca Turnieju - Michał Alabrudziński z Włocławka
- 2 miejsce - Małgorzata Deszczyńska z Warszawy
- 3 miejsce - Dawid Pikul z Poznania
- najlepszy gracz z Nowego Miasta - Mariusz Orzeł, 17 miejsce
- najlepszy zawodnik reprezentujący region warmińsko-mazurski - Andrzej Oleksiak.