Wiadomość | 2013-10-08
XCVIII Turniej w MATRIKSIE im. Franciszka Armińskiego
Astronomiczna głupota


Niestety, tylko takim mianem można określić to, czym niżej podpisany popisał się w pierwszej partii przeciwko Agnieszce, kiedy to mając przed swoim ruchem 18 pkt. przewagi i ładne litery na stojaku, postanowił sprawdzić, czy w OSPS-ie nie ma przypadkiem siódemki OCIELAJ. Nie było, co w połączeniu z niezauważeniem kończącego ruchu przeciwniczki doprowadziło do kuriozalnej porażki. Na szczęście w kolejnych rundach podobnych błędów już nie było i turniej zakończył się zdecydowanych zwycięstwem autora relacji.

Na pozostałych stopniach podium stanęli: Agnieszka i przybyły na cztery partie Marek. Szansę na „pudło” miała też Mariola, ale w ostatniej partii, mimo wykreślenia Maćka, nie zauważyła kończącego ruchu przeciwnika (dołożenie ERÓW do leżących na planszy SZTUC) i nieznacznie przegrała. Trzeba jednak przyznać, że zwycięskie rozegranie końcówki i tak nie byłoby banalne.

Wśród naszych juniorów górą tym razem był Rafał, który dwukrotnie wysoko ograł Konrada, ale uległ dwóm starym wyjadaczom. Po zakończeniu turnieju i wyjściu z klubu, niestety, nie udało nam się ujrzeć na powierzchni Księżyca krateru nazwanego imieniem patrona turnieju. Może to z powodu nowiu, może z powodu niewielkich rozmiarów krateru, a może po prostu dlatego, że... znajduje się on po ciemnej stronie naszego satelity. Któż to wie....

Wyniki turnieju
Autor: MaCzu

Brak komentarzy

Waszym zdaniem:

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników.
Portal Świat Scrabble nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.