Wiadomość | 2013-09-10
XCIV Turniej w MATRIKSIE im. Jerzego Ficowskiego
„Ocyganić” się nie udało


No i stało się! Wbrew przewidywaniom, wbrew wcześniejszym wynikom, wbrew statystyce, wbrew podrażnionym ambicjom starszych graczy, wbrew kombinacjom regulaminowo-programowym, wbrew wszystkiemu. Miło mi donieść, że po raz pierwszy turniej w MATRIKSIE padł łupem najmłodszego uczestnika naszych cotygodniowych zmagań – Konrada. I dobrze!

Konrad, dziś już uczeń pierwszej klasy gimnazjum, gra w scrabble od pierwszych spotkań w klubie w ramach sekcji MATRIKS Junior. Od początku zdradzał spory talent, dokumentując go dość szybko dobrymi, nawet medalowymi, miejscami w turniejach szkolnych. Przed wakacjami wraz z partnerką (Kasią) zdobył brązowy medal na mistrzostwach Polski szkół podstawowych, indywidualnie zostając najlepszym graczem w tej kategorii. Zadebiutował także w turnieju PFS-owskim w Milanówku, zdobywając uznanie doświadczonych graczy.

Kilka miesięcy temu Konrad zaczął regularnie uczestniczyć w „dorosłych” spotkaniach klubowych, nie zrażając się doznawanymi nawet seryjnie porażkami z wygami. Od czasu do czasu, przy sprzyjających układach płytek, utarł komuś nosa, częściej zdarzało mu się wygrywać ze starszym kolegą – Rafałem. I oto w ostatnią środę Konrad rozpoczął turniej od zwycięstwa nad Agnieszką, następnie pokonał wyraźnie Marka (mimo popełnienia kilku błędów, bezlitośnie wytkniętych przez niepocieszonego pokonanego), rozprawił się zdecydowanie ze szkolnym kolegą i... został wezwany do domu przez mamę, która zawitała do klubu. Nie powiodły się przebiegłe próby wciągnięcia mamy do rozgrywek, by rozochocony Konrad mógł zapisać na koncie zwycięstwo nad autorem relacji, po trzech partiach lider opuścił turniej.

Zachęceni takim obrotem sprawy pozostali uczestnicy turnieju tu dali bye'a, tam pauzę, ówdzie wyrównanie i gdy wydawało się, że zwycięstwo w turnieju po raz kolejny przypadnie niżej podpisanemu, program obwieścił, że zwycięzcą został jednak Konrad... Jak się później okazało, „winne” okazało błędne przypisanie wyrównania zamiast bye'a w pierwszej rundzie samemu sobie winnemu (po co się spóźniał?) autorowi relacji. I tak oto na liście zwycięzców pojawiło się kolejne nazwisko. Gratulacje i życzenia kolejnych sukcesów!

Wyniki turnieju
Autor: MaCzu

Brak komentarzy

Waszym zdaniem:

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników.
Portal Świat Scrabble nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.