Na długim dystansie - najlepszy Kamil Górka!
IX Mistrzostwa Ziemi Wałeckiej za nami!

Równo dziewięćdziesięciu scrabblistów z całej Polski zagrało w IX Mistrzostwach Ziemi Wałeckiej w Scrabble "Wałeckie Scrabblobranie". Jak co roku o tej porze w hali sportowej Gimnazjum nr 2, w dniach 16-18 sierpnia, scrabbliści zasiedli do plansz. Pierwszy dzień rozgrywek to 8 rund zakończonych prawie o godzinie 21. O liczbie rund kolejnego dnia miała zadecydować pogoda. W tym roku dopisała - nie było ani za gorąco, ani za zimno, więc nie trzeba było rozgrywać dodatkowych rund, co miałoby miejsce przy deszczu. Po rozegranych 5 rundach w dniu drugim brać scrabblowa przygotowywała się do kolejnego wyczynu. Scrabblistów czekał spływ kajakowy piękną wałecką

 »» więcejKazik Merklejn najlepszy w Szczecinie.
Zakończyły się XV Mistrzostwa Szczecina ...

O wygraną w turnieju nie było łatwo. W przedostatniej rundzie kandydatów po tytuł (teoretycznie) było aż ośmiu. Startujący z drugiej pozycji Kazik Merklejn musiał pokonać Stanisława Rydzika aby sięgnąć po najwyższy tytuł. Atak się udał Kazik wygrał mocno "obijając" Staszka (448:300). Przegrana kosztowała Staszka bardzo dużo, bo ostatecznie zajął dopiero 7 pozycję. Na drugim miejscu uplasował się Łukasz Tuszyński z Chłopowa po wygranej z Markiem Herzigiem (383:376). Trzecie miejsce wywalczył Maciej Grąbczewski wygrywając w ostatnim pojedynku z Dawidem Pikulem (390:341).
W turnieju odnotowano 3 debiuty:
Bogna Berestecka, Justyna Drop, Barbara Pawelczyk

Najlepsza z nich Justyna Drop zajęła 60 miejsce

 »» więcejSzczęśliwa szesnastka wyłoniona
W talii prawie same asy!

Scrabble to dziwna gra. Niby umysłowa, a kondycja fizyczna ma niebagatelny wpływ na wynik w turnieju. Czasami nawet głupia, bo oczywistych wyrazów nie ma w słowniku, a są za to jakieś dziwolągi. Niesprawiedliwa, bo na ogół "woreczkowy" faworyzuje przeciwnika. Losowa? Niby tak, ale los najczęściej bywa nie po tej stronie co trzeba.
Musi więc istnieć jakiś mniej racjonalny, ale istotny powód, dla którego na eliminacjach Mistrzostw Polski, tym razem XX - jubileuszowych, pojawiła się znów ponad setka zawodników, którzy przynajmniej na chwilę wyparli z siebie przemyślenia, że już "nigdy więcej" zastępując je bardziej optymistycznym "może tym razem". Trudno szacować, ilu

 »» więcejSłownik do Gier

Od ponad roku pod kierownictwem naszego kolegi Łukasza Szałkiewicza trwają prace nad Słownikiem do Gier. Chcielibyśmy, by w przyszłości stał się on uniwersalnym arbitrem w polskich grach językowych (zwłaszcza w scrabble).

Zależy nam, by środowisko skrablistów, jako najbardziej reprezentatywne grono, wzięło czynny (zgłaszanie uwag) lub też bierny (poparcie projektu) udział w tworzeniu słownika.

W tym celu umieściliśmy Słownik do Gier w Internecie, gdzie chcemy zbierać uwagi do naszego projektu. Publikujemy tam roboczą wersję Wstępu do Słownika (zawierającego opis projektu oraz Zasady Dopuszczalności Słów). Powstanie również Instrukcja Słowna (maksymalnie uproszczone ZDS dla "zwykłego" gracza). Wstęp można pobrać ze strony, można

 »» więcejsklep scrabble


  • FOTO SCRABBLECzy jeżeli założymy stowarzyszenie będzie można przekazać na nasze konto 1% podatku podczas rozliczenia rocznego?


Tak, jeśli będzie to stowarzyszenie scrabble o charakterze OPP, z odpowiednim statutem, zgłoszone do Rejestru Sądowego... Tu tez polecam konsultację z innymi stowarzyszeniami, może w waszym rejonie jest jakaś Rada Organizacji Pozarządowych. Takie konsultacje przed zdaniem do sądu odpowiednich dokumentów mogą zaoszczędzić fatygi i wiele czasu.


Pytania i odpowiedzi - tematyka SCRABBLE
Czytaj inne odpowiedzi ... lub Zadaj swoje pytanie ...


  • Na wesoło:

Ballada o Ambitnym Holendrze

Pewien starszy człowiek, z Niderlandów rodem,
osiągnąwszy wiele w swej pracy przez lata,
niezwykłych sukcesów wciąż trawiony głodem,
szukał największego spośród wyzwań świata.

Przemierzał więc kraje, pytał i rozważał,
radził się ekspertów, babci i kuzynów,
Lecz wszystko za banał, błahostkę uważał,
a on niemożliwych chciał dokonać czynów.

Ktoś mu radził: "Może pogodzić spróbujesz
dowódców Hamasu wreszcie z Izraelem?",
Lecz on prychał gniewnie "No co ty? Żartujesz?
Takie łatwe sztuczki nie są moim celem!".

Jakiś czas rozważał wyjazd do Phenianu
by rozbroić wielką armię Kim Dzong Ila,
Ale zrezygnował szybko z tego planu
uznawszy że łatwy i starczy nań chwila.

Osuszyć ocean, z piasku bicz ukręcić,
divę operową zrobić z Mandaryny
Wszystko proste, łatwe, nudne do niechęci,
a jemu marzyły się niezwykłe czyny!

Wreszcie, w desperacji pięścią w stół uderzył:
"Niech to diabli!" krzyknął - i się diabeł zjawił,
"Witam" czart mu rzecze "Czyżbyś pan nie wierzył
że los ci wyzwanie nieliche postawił?"

"Mam tu taką pracę dla ciebie" czart prawi,
"której nie podejmie się geniuszy tysiąc!"
"Trudna i niewdzięczna?" - "Trudna i niewdzięczna",
"Bez szansy na sukces?"- "Na to mogę przysiąc!".

Trafił więc do Polski, wiedząc że go kupią,
I reprezentacji w piłce jest trenerem,
A diabeł? Choć zły, to nawet jemu głupio
jest za to, co zrobił z biednym Beenhakkerem.


znalezione w necie. Autor mi nieznany.