Na długim dystansie - najlepszy Kamil Górka!
IX Mistrzostwa Ziemi Wałeckiej za nami!

Równo dziewięćdziesięciu scrabblistów z całej Polski zagrało w IX Mistrzostwach Ziemi Wałeckiej w Scrabble "Wałeckie Scrabblobranie". Jak co roku o tej porze w hali sportowej Gimnazjum nr 2, w dniach 16-18 sierpnia, scrabbliści zasiedli do plansz. Pierwszy dzień rozgrywek to 8 rund zakończonych prawie o godzinie 21. O liczbie rund kolejnego dnia miała zadecydować pogoda. W tym roku dopisała - nie było ani za gorąco, ani za zimno, więc nie trzeba było rozgrywać dodatkowych rund, co miałoby miejsce przy deszczu. Po rozegranych 5 rundach w dniu drugim brać scrabblowa przygotowywała się do kolejnego wyczynu. Scrabblistów czekał spływ kajakowy piękną wałecką

 »» więcejKazik Merklejn najlepszy w Szczecinie.
Zakończyły się XV Mistrzostwa Szczecina ...

O wygraną w turnieju nie było łatwo. W przedostatniej rundzie kandydatów po tytuł (teoretycznie) było aż ośmiu. Startujący z drugiej pozycji Kazik Merklejn musiał pokonać Stanisława Rydzika aby sięgnąć po najwyższy tytuł. Atak się udał Kazik wygrał mocno "obijając" Staszka (448:300). Przegrana kosztowała Staszka bardzo dużo, bo ostatecznie zajął dopiero 7 pozycję. Na drugim miejscu uplasował się Łukasz Tuszyński z Chłopowa po wygranej z Markiem Herzigiem (383:376). Trzecie miejsce wywalczył Maciej Grąbczewski wygrywając w ostatnim pojedynku z Dawidem Pikulem (390:341).
W turnieju odnotowano 3 debiuty:
Bogna Berestecka, Justyna Drop, Barbara Pawelczyk

Najlepsza z nich Justyna Drop zajęła 60 miejsce

 »» więcejSzczęśliwa szesnastka wyłoniona
W talii prawie same asy!

Scrabble to dziwna gra. Niby umysłowa, a kondycja fizyczna ma niebagatelny wpływ na wynik w turnieju. Czasami nawet głupia, bo oczywistych wyrazów nie ma w słowniku, a są za to jakieś dziwolągi. Niesprawiedliwa, bo na ogół "woreczkowy" faworyzuje przeciwnika. Losowa? Niby tak, ale los najczęściej bywa nie po tej stronie co trzeba.
Musi więc istnieć jakiś mniej racjonalny, ale istotny powód, dla którego na eliminacjach Mistrzostw Polski, tym razem XX - jubileuszowych, pojawiła się znów ponad setka zawodników, którzy przynajmniej na chwilę wyparli z siebie przemyślenia, że już "nigdy więcej" zastępując je bardziej optymistycznym "może tym razem". Trudno szacować, ilu

 »» więcejSłownik do Gier

Od ponad roku pod kierownictwem naszego kolegi Łukasza Szałkiewicza trwają prace nad Słownikiem do Gier. Chcielibyśmy, by w przyszłości stał się on uniwersalnym arbitrem w polskich grach językowych (zwłaszcza w scrabble).

Zależy nam, by środowisko skrablistów, jako najbardziej reprezentatywne grono, wzięło czynny (zgłaszanie uwag) lub też bierny (poparcie projektu) udział w tworzeniu słownika.

W tym celu umieściliśmy Słownik do Gier w Internecie, gdzie chcemy zbierać uwagi do naszego projektu. Publikujemy tam roboczą wersję Wstępu do Słownika (zawierającego opis projektu oraz Zasady Dopuszczalności Słów). Powstanie również Instrukcja Słowna (maksymalnie uproszczone ZDS dla "zwykłego" gracza). Wstęp można pobrać ze strony, można

 »» więcejsklep scrabble


  • FOTO SCRABBLEJak mogę edytować swoje dane w Bazie Polskich Scrabblistów opublikowanej na stronach Świata Scrabble?


Do edycji danych niezbędne jest posiadanie nazwy użytkownika i hasła.
Takie dane możesz otrzymać rejestrując się na forum scrabble pod adresem: www.scrabble.info.pl/forum/
Przy rejestracji koniecznie podaj swoje prawdziwe imię i nazwisko. Za pomocą tych danych system przypisze odpowiednie uprawnienia do Twojego konta. Po otrzymaniu informacji o aktywacji konta będziesz mógł swobodnie edytować swoje dane w bazie. Aktywowanie konta pozwoli Ci też korzystać w pełni z wszystkich modułów Świata Scrabble przeznaczonych dla zarejestrowanych użytkowników.


Pytania i odpowiedzi - tematyka SCRABBLE
Czytaj inne odpowiedzi ... lub Zadaj swoje pytanie ...


  • Na wesoło:

Nie wiem, czy robicie też zakupy w marketach, ale te informacje mogą się przydać. Chcę was ostrzec przed tym, co mi się przydarzyło. Padłem ofiarą przebiegłych oszustek. Zdarzyło mi się to w TESCO, ale mogło i gdzie indziej i komuś innemu. Oszustki działają następująco: Dwie ładne dziewczyny koło 20 przychodzą do waszego samochodu, kiedy ładujecie zakupy do bagażnika. Zaczynają myć szyby a piersi im dosłownie wyskakują z bluzek. Kto by nie popatrzył? Jak im podziękujecie i zaproponujecie pieniądze za wykonaną pracę, odmówią i poproszą, by ich lepiej podrzucić do następnego TESCO. Jeżeli się zgodzicie, obie usiądą na tylnym siedzeniu i w trakcie jazdy się zaczną nawzajem pieścić. Następnie jedna z nich przechodzi na przednie siedzenie i zabierze się do robienia laski. W tym czasie druga kradnie wasz portfel.
- Mój portfel został właśnie tak skradziony w zeszły piątek, sobotę, dwa razy w poniedziałek i wczoraj też !