Słownik do Gier
Od ponad roku pod kierownictwem naszego kolegi Łukasza Szałkiewicza trwają prace nad Słownikiem do Gier. Chcielibyśmy, by w przyszłości stał się on uniwersalnym arbitrem w polskich grach językowych (zwłaszcza w scrabble).

Zależy nam, by środowisko skrablistów, jako najbardziej reprezentatywne grono, wzięło czynny (zgłaszanie uwag) lub też bierny (poparcie projektu) udział w tworzeniu słownika.

W tym celu umieściliśmy Słownik do Gier w Internecie, gdzie chcemy zbierać uwagi do naszego projektu. Publikujemy tam roboczą wersję Wstępu do Słownika (zawierającego opis projektu oraz Zasady Dopuszczalności Słów). Powstanie również Instrukcja Słowna (maksymalnie uproszczone ZDS dla "zwykłego" gracza). Wstęp można pobrać ze strony, można także podzielić się z nami swoją opinią, dotyczącą całości lub wybranego fragmentu tekstu. Co bardzo ważne, przez stronę można zgłaszać nam uwagi słowne: o jakie słowa warto uzupełnić nowy słownik, a jakich słów już w nim nie umieszczać

A osoby, które zapoznają się ze Wstępem i przychylą się do proponowanych przez nas zmian mających na celu przygotowanie spójniejszego, konsekwentniejszego, uwspółcześnionego i stworzonego na potrzeby graczy oraz nowicjuszy Słownika do Gier, mogą dołączyć do osób popierających projekt.

Zapraszamy do odwiedzin, czynnego udziału i poparcia nas.

Autor:Brak komentarzy

Waszym zdaniem:


Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników.
Portal Świat Scrabble nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.