10 | 19
Historia Pilskiego Klubu Scrabblowego 'GRAJMYŻ'
Pilski Klub Scrabble® powstał 6 lutego 2003 roku z inicjatywy Macieja "LPS" Perzyńskiego (maniakalnego rywalizatora) i Tadeusza "Akrybii" Wiśniewskiego (szaradzista dekady w północno-zachodniej Wielkopolsce).
W pierwszym szeregu pilskich klubowiczów należy też wymienić "The Tomczyk Brothers" - piłkarzy o hardrockowych sercach i oczywiście Justynę Fireflour - pierwszą przedstawicielką płci pięknej w tym gronie, zawodniczkę nieobliczalną, o formie zmiennej jak światła na skrzyżowaniu. Zmasowana kampania reklamowa w lokalnych mediach przyniosła dość niespodziewany skutek - do klubu przystąpiło aż dwóch nowych członków - przedstawicieli tych mediów. Jeden z nich, Piotr "Dr Stein" Chabowski okazał się już starym wyjadaczem literek. Mario "BumBum" Mastalario po kilkumiesięcznej przygodzie ze scrabblami odpłynął w bezmiar literakowych czeluści. Jego miejsce zajęli jednak nowi gracze - niektórzy z całkiem sporym (Michał "shoresinflames" Dróżdż), a inni z niewielkim (Sylwia "piecho_" Kitkowska, Artur "peryhelion" Lochyński) lub żadnym (Karol Szonowski) doświadczeniem w grach słownych.
Nasze zmagania nazwaliśmy dość jednoznacznie - "Czwartkowe Spotkania Skrablowe".
Trwają one nieprzerwanie do dziś i po przejściu kilku organizacyjnych rewolucji przybrały postać rywalizacji turniejowej, prowadzonej początkowo systemem "każdy z każdym", a od marca tzw. "szwajcarem". Obecnie w klubie rozgrywa się turnieje 5 lub 6-rundowe.