Jakub Szymczak mistrzem Polski.
( Ostróda 11-13 listopada 2016 r. )

Jakub Szymczak mistrzem Polski. XXIV Mistrzostwa Polski Scrabble za nami. Listopadowy długi weekend w tym roku scrabbliści spożytkowali bardzo intensywnie. Prawie setka uczestników mistrzostw postanowiła sprawdzić swoje siły pretendując do tytułu Mistrza Polski Scrabble. Na te kilka dni wszystkie reflektory skierowane zostały na Ostródę. Tutaj w tym roku spotkaliśmy się aby wyłonić tego najlepszego z najlepszych. Turniej odbył się w gościnnym Ostródzkim Centrum Użyteczności Publicznej – duża przestrzeń, bardzo dobre warunki do gry, łatwy dojazd, parking dla uczestników … atuty można wymieniać bez końca. Wszystko to za sprawą organizatorów tego przedsięwzięcia – Polskiej Federacji Scrabble i Grzegorza Koczkodona.

Sportowo, już na starcie zapowiadało się

 »» więcejMistrzostwa Polski Kutno 2016
III miejsce Rekinów

Mistrzostwa Polski Kutno 2016 Kolejny raz ekipa Rekinów uczestniczyła w Mistrzostwach Polski szkół w Kutnie.
Dwie drużyny : Klaudia Kantorska i Wiktor Januszewski oraz Katarzyna Wrońska i Patrycja Kawecka reprezentowali nasze Koło.
Po zmaganiach, emocjach- jak to zawsze podczas gry w scrabble ostatecznie Klaudia i Wiktor zajęli III miejsce ! Kasia i Patrycja były XII.Wielkie gratulacje dla naszych Mistrzów.
Zaraz po grach trzeba było szybko wracać do Rybna na bal gimnazjalny. Klaudia tańczyła w pierwszej parze.Nikt tak nie wodzi poloneza i nikt tak dobrze nie gra w scrabble :-)

 »» więcejIX Mistrzostwa Gimnazjum
Klaudia Kantorska nową mistrzynią

IX Mistrzostwa Gimnazjum W IX już Mistrzostwach Gimnazjum uczestniczyło 14 graczy.
Rozegrane zostały 4 gry. Dopiero ostatnia wyłoniła zwycięzcę. Z kompletem wygranych o tytuł walczyli: Klaudia Kantorska i Wiktor Januszewski . Klaudia wygrała 40-oma punktami , po bardzo wyrównanej grze.Wiktorowi przypadło II miejsce. W ostatniej grze szanse na 3-cie miejsce miały cztery osoby. Najlepiej finiszowała Dominika Owczarek. Czwarte miejsce zajął Damian Kęska, piąte Kamil Januszewski.
Wielkie gratulacje dla Zwycięzców, dla wszystkich Graczy. Brawo !
Skończyliśmy kolejny rok pracy Koła. Serdecznie dziękuję wszystkim za zaangażowanie w nasze spotkania, życzę udanych wakacji .

 »» więcejKręci mnie rower

Nr turnieju: 476
Ilość uczestników: 9
Najdroższa premia: 158 punktów ZWALONEJ (x9) - Racibetka w partii z Pinocchio
Najlepsza partia: (najwyższa suma małych pkt w grze) – 819: Szalej i Alta
Suma wszystkich skrabli w turnieju: 31 co daje nam 3,5 na osobę, zwłaszcza, że Trufelek i Oliwier zagrali po dwie partie.
Najwięcej skrabli w turnieju indywidualnie: 6 – Bożka
Najwięcej skrabli w partii ogółem: 4 Alta : Szalej - SKONALI, NOTABLA : SUROWSZE, POGRZANI
Najwięcej skrabli w

 »» więcejsklep scrabble sklep scrabble


  • FOTO SCRABBLEOd kilku miesięcy mamy klub scrabble, teraz zastanawiamy się teraz nad stowarzyszeniem od czego powinniśmy zacząć?


Przede wszystkim od tego, czy jako takie stowarzyszenie jest wam potrzebne... Jeśli macie zamiar ubiegać się o dofinansowanie ze środków publicznych, uzyskiwac fundusze od 'oficjalnych' sponsorów - zdecydowanie tak. Jeśli TAK, to... Trzeba mieć 15 dorosłych członków założycieli, zebrać się i na takim zebraniu podjąć decyzję o założeniu stowarzyszenia, sporządzić z niego protokół, ukonstytuować zarząd, podzielić funkcje, wypełnić odpowiednie dokumenty i złożyć do sądu rejestracyjnego. Przed tym zebraniem założycielskim dobrze mieć przygotowany statut (może nawet dostosować go do opp).


Pytania i odpowiedzi - tematyka SCRABBLE
Czytaj inne odpowiedzi ... lub Zadaj swoje pytanie ...


  • Na wesoło:

Do lekarza przychodzi robotnik z dwoma workami cementu.
- Po co mi pan przyniósł ze sobą te dwa worki?
- A co? Dwa, to za mało?!