Dominik Urbacki zwycięzcą turnieju Urodziny Alfreda

Warszawa, 13 kwietnia 2015r.

12 kwietnia zakończył się turniej scrabble rozgrywany w ramach III Festiwalu Rozrywek Umysłowych - Urodziny Alfreda. W zawodach uczestniczyło ponad 70 scrabblistów. Złoty medal zdobył Dominik Urbacki z Pruszkowa.

III Festiwal Rozrywek Umysłowych - Urodziny Alfreda to coroczne wydarzenie organizowane przez Fundację Umysł im. Alfreda Buttsa. Patron Fundacji to wynalazca popularnej na całym świecie gry w scrabble. W 2015 roku przypada 115 rocznica jego urodzin. Z tej okazji odbyły się turnieje w scrabble, turniej shogi, a także spotkania miłośników gier planszowych.

W tegorocznym turnieju scrabble Urodziny Alfreda, pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Wilanów, Ludwika Rakowskiego, uczestniczyło ponad 70 zawodników z całej Polski. Zwyciężył zawodnik z Pruszkowa - Dominik Urbacki. Drugie miejsce zajął Rafał Matczak z Milanówka. Na trzecim miejscu podium stanął Krzysztof Mówka z Warszawy.

Najmłodszą zawodniczką okazała się Joanna Kulawiak. Medal dla najlepszego debiutanta trafił do Tomasza Polańskiego. W konkursie wiedzy o Alfredzie Butts'ie wzięło udział 37 zawodników. Ośmiu wytypowało prawidłowe odpowiedzi. Nagrodę wylosował Rafał Wesołowski.

Po raz pierwszy w tym roku, w ramach III Festiwalu Rozrywek Umysłowych, Fundacja Umysł przyznała tytuł "Przyjaciela Rozumu 2015" Panu Sławomirowi Dubie, Prezesowi Grupy DSF, za wieloletnie i nieocenione wsparcie, tak potrzebne w początkowej fazie działalności. Ponadto, uhonorowano Najaktywniejszego Wolontariusza, którym został Maksymilian Piątek.

Fundacja Umysł dziękuje za wsparcie przy organizacji turnieju Dyrekcji Zespołu Szkół nr 2 im. Wandy Rutkiewicz, a w szczególności Pani Dyrektor Annie Jaczewskiej oraz Pani Wicedyrektor Wioletcie Dembnej oraz darczyńcom: Grupie DSF i firmie TM Toys. Za ogrom pracy włożoną w przygotowanie i przeprowadzenie turnieju dziękujemy Ewie Stypułkowskiej i Markowi Śledzińskiemu, a także uczniom ZS nr 2.
Autor: Fundacja 'Umysł' im. Alfreda Buttsa