Na długim dystansie - najlepszy Kamil Górka!

IX Mistrzostwa Ziemi Wałeckiej za nami!
Równo dziewięćdziesięciu scrabblistów z całej Polski zagrało w IX Mistrzostwach Ziemi Wałeckiej w Scrabble "Wałeckie Scrabblobranie". Jak co roku o tej porze w hali sportowej Gimnazjum nr 2, w dniach 16-18 sierpnia, scrabbliści zasiedli do plansz. Pierwszy dzień rozgrywek to 8 rund zakończonych prawie o godzinie 21. O liczbie rund kolejnego dnia miała zadecydować pogoda. W tym roku dopisała - nie było ani za gorąco, ani za zimno, więc nie trzeba było rozgrywać dodatkowych rund, co miałoby miejsce przy deszczu. Po rozegranych 5 rundach w dniu drugim brać scrabblowa przygotowywała się do kolejnego wyczynu. Scrabblistów czekał spływ kajakowy piękną wałecką rzeką - Piławą. Kiedy wsiadali w kajaki nie wiedzieli jeszcze, że ich spływ lekko się wydłuży. Narzucili ostre tempo i pokonali pierwszy odcinek spływu (12 kilometrów) w bardzo krótkim czasie. Rozminęli się w ten sposób z organizatorami i popłynęli dalej... Po kolejnych 6 kilometrach zmęczeni, ale zadowoleni, wrócili do wałeckiego Gimnazjum w ciepłym autokarze. Po kolacji nie miały końca historie walki ze sławetnymi powalonymi drzewami i nurtem rzeki - szczególnie tego dodatkowego, specjalnego odcinka spływu. Niestraszne nam były jednak powalone drzewa, ostry nurt rzeki ani stada szerszeni.

Następnego dnia o poranku - w komplecie - rozpoczęliśmy ostatnie 5 rund turnieju. Czy 18 rund to już maraton? Ciężko powiedzieć - bo rozegrane były w trzech dniach - ale patrząc na zwycięzcę można powiedzieć, że turniej wygrał właśnie specjalista od długich dystansów - Kamil Górka z Krakowa. Drugie miejsce zajął tak jak rok temu Grzegorz Kurowski z Warszawy (ostatni dzień grał bez okularów, które utopił w Piławie). Aż strach pomyśleć co zrobiłby, gdyby ich nie zgubił. Trzecie miejsce Michał Alabrudziński - Włocławek. Tuż za podium - Kazik Merklejn i Kamil Kister. Zwycięzcy otrzymali puchary, nagrody rzeczowe oraz pieniężne. Wszyscy uczestnicy turnieju odebrali też drobne upominki. Najlepszym debiutantem została Wiktoria Browarska z Wałcza, która rozegrała wszystkie 18 rund i zapoczątkowała tym samym swój start w turniejach scrabble. Już wkrótce - jak wspomniała Jolanta Chłopińska - być może zobaczymy ją na kolejnych turniejach scrabble w Polsce w barwach Pilskiego Klubu - GRAJMYŻ. Nie zabrakło też konkursów na najdroższe słowa tematyczne: nauczycielskie, 'dachowe' (sponsorowane przez Pawła Janasia - właściciela firmy dekarskiej), wałeckie... Ich zwycięzcy to kolejno Anna Niedzielko, Michał Kolaj i Grzegorz Kurowski.

Serdeczne podziękowania dla Joli, jej pracowników, wszystkich zaangażowanych w pracę przy turnieju i sponsorów za doskonały długi weekend ze scrabblami. Do zobaczenia na najbliższym turnieju w Wałczu!

Autor:Brak komentarzy

Waszym zdaniem:


Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników.
Portal Świat Scrabble nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.