Kluby scrabble w Polsce

Gorzowski Klub Scrabble - Same Premie

Gorzowski Klub Scrabble - Same Premie
Mieszkańcy Ziemi Lubuskiej mogą grać w gorzowskim klubie od 2003 roku. Pierwsze spotkania pilotował Sergiusz Sokołow, obecnie całość koordynuje wraz z nim Zbigniew Wietecki. Przez klub przewinęło się ponad 30 graczy, wśród których czołówka to: Robert Duczemiński, Marek Herzig, Zbigniew Wietecki i Sławomir Piotrowski. Gorzów znany jest z turniejów ogólnopolskich organizowanych na nietypowym dystansie trzynastu rund oraz z tego, że specjalistą w wygraniu na zachodnim krańcu Polski jest Radosław Konca (wygrał tam trzy turnieje pod rząd!).


Klub Miłośników Scrabble - Podłęże w Jaworznie

... wkrótce ...


Klub Scrabble MATRIKS - Milanówek

... wkrótce ...


Krakowski Klub Scrable - GHOST

Krakowski Klub Scrable - GHOST
Klub z byłej stolicy Polski istnieje od 2001 roku. Prym pod względem zarówno organizacyjnym, jak i sportowym wiedzie w nim małżeństwo Górków: Justyny oraz Kamila, byłego Mistrza Polski, a szczególnie sympatycznym akcentem jest to, że para poznała się właśnie dzięki scrabblom. W trakcie siedmiu lat istnienia klubu zagrało w nim niemal 200 osób (najwięcej w całym kraju) i przeprowadzonych zostało prawie 300 turniejów. Oprócz wspomnianej pary czołowymi graczami są: Mariusz Wrześniewski (były Mistrz Polski), Tomasz Ciejka, Dariusz Dzierża, Artur Irzyk, Sławomir Kucia. "Ghost" ( bo tak nazywa się klub, od byłego miejsca spotkań) ma na swoim koncie dwa medale Klubowych Mistrzostw Polski: brązowy (2006) i srebrny (2008).


Lubelski Klub Scrabble - LUKS



ŁKMS Łódź

ŁKMS Łódź
Prawdopodobnie najstarszy polski klub - jego początki sięgają 1996 roku, natomiast w 1998 roku ŁKMS został zarejestrowany w Polskiej Federacji Scrabble. Ekipa, która lideruje w działaniach na rzecz łódzkich scrabbli to: Krystyna Augustyniak, Wojciech Zemło, Andrzej Gostomski (który jest także jednym z czołowych polskich sędziów) i Jarosław Puchalski (również sędzia PFS). Przez klub przewinęło się 69 zawodników, w tym tej klasy graczy co Karol Wyrębkiewicz (nabytek z Kielc), Wojciech Zemło, Maciej Gałecki (nie gra juz w scrabble), Jarosław Puchalski, Maciej Michalak, Andrzej Rechowicz (nabytek ze Śląska), Jakub Szymczak i Robert Głowacki. Oprócz cotygodniowych turniejów regionalnych, klub organizuje też co roku cykl turniejów "Wielka Łódka" (jeden na każdą porę roku).


OSPS ANAGRAM - Ostróda

W Perle Mazur spotkania klubowe odbywają się od 2002 roku, po paru latach natomiast klub się sprofesjonalizował, zakładając stowarzyszenie, którego prezesem jest spiritus movens ostródzkich scrabbli - Grzegorz "donio" Koczkodon. Przez turnieje "Anagramu" przewinęło się 25 graczy - oprócz "donia" do ich czołówki należą Rafał Dąbrowski, Michał Kolaj oraz małżeństwo Langiewiczów: Danuta i Krzysztof. Swego czasu w klubie grywał też utytułowany Andrzej Oleksiak, ale z różnych przyczyn zaprzestał wizyt. Warto natomiast wspomnieć, że Ostróda słynie z fantastycznych turniejów, które co roku przyciągają rekordową liczbę graczy z całej Polski.


Pilski Klub Scrabble - GRAJMYŻ

Pierwsze pilskie spotkanie scrabblistów odbyło się w 2003 roku, dzięki Maciejowi Perzyńskiemu (najbardziej znanemu graczowi z Piły) oraz Tomaszowi Wiśniewskiemu. Po pewnym czasie do klubu dołączyła ekipa z pobliskiego Wałcza, dzięki czemu wzrosła zarówno frekwencja jak i średni poziom gry. Najlepszymi spośród 53 "Grajmyżanów" są: Maciej Perzyński, Paweł Janaś, Adam Klimont, Jolanta Chłopińska i Artur Tomczyk. Zasilający klub świeżą krwią Wałcz kojarzony jest przez polskich scrabblistów jako miejsce najlepszych obok ostródzkich turniejów w Polsce.


Raciborski Klub Scrabble - SZKRAB

Klub z Raciborza działa od 2005 roku, a powstał z inicjatywy Teresy Zalewskiej, która właściwie w pojedynkę zorganizowała wszystko od zera. Przez klub przewinęło się 43 miłośników anagramowania, najlepszym z nich jest zdecydowanie Dawid Adamczyk, jedyny klubowicz który ma w dorobku podium na turnieju ogólnopolskim (drugie miejsce w Bielsku-Białej); oprócz niego czołowymi graczami są Grzegorz Grzeszczuk i Teresa Zalewska. Nazwa "Szkrab" powstała w 2006 roku, kiedy to też klub został wpisany do rejestru PFS.


Rumski Klub Scrabble - Mikrus

Najprężniejszy klub z Wybrzeża działa od 2000 roku, początkowo działalność koordynowała Lucyna Śniadach, później stery przejął rodzinny tandem: Irena Sołdan, mama (sprawy organizacyjne) i Katarzyna Sołdan, córka (strona internetowa). Klub odwiedziło 114 graczy, co jak na bądź co bądź "Mikrusa" jest sporym osiągnięciem. Wśród nich regularnym gościem był czołowy polski scrabblista i były Mistrz Polski Kazimierz Merklejn Jr. (ale już nie grywa w Rumi), oprócz niego z doświadczonych rumskich (i okolicznych) zawodników warto wymienić: Miłosza Wrzałka, Rafała Lenartowskiego, Filipa Warzechę oraz klan Sołdanów: Irenę, Katarzynę i Wojciecha. Ciekawostką jest, że nazwa klubu powstała w wyniku konkursu, wygranego przez naszego "Macaka" Pawła Jackowskiego.


Szczeciński Klub Miłośników Scrabble - BLANK

Szczeciński Klub Miłośników Scrabble - BLANK
Istnieje od 2004 roku i jest jednym z nielicznych klubów, które w pełni sformalizowały swoją działalność - "Blanki" mają swój oficjalny Statut oraz oficjalne władze z panią prezes Małgorzatą Szmuksztą na czele. Dzięki temu status członka klubu jest ściśle określony i można dokładnie określić ilość tychże - jest ich w Szczecinie 26. Natomiast przez klub przewinęło się 50 graczy, którzy wzięli udział w ponad 80 turniejach. Najlepszymi scrabblistami w "Blanku" są: Jakub Zaryński, Łukasz Tuszyński oraz Aleksandra Merklejn-Kaczorowska, aktualna Mistrzyni Polski Nauczycieli. W 2006 roku szczecinianie zdobyli srebrny medal na Klubowych Mistrzostwach Polski.


Warszawski Klub Scrabble - MACAKI

-


Warszawski Klub Scrabble Paranoja

... wkrótce ...


Wrocławski Klub Scrabble - Siódemka

Wrocławski Klub Scrabble  - Siódemka
W stolicy Dolnego Śląska gra się klubowo od 2002 roku, od tamtego czasu rozegrano we Wrocławiu przeszło 180 turniejów, w których zagrało 115 osób (co lokuje klub w ścisłej polskiej czołówce). Ton działalności "Siódemce" nadają przede wszystkim Grzegorz Wiączkowski (prezes klubu, sędzia PFS) i Tomasz Suchanek (autor strony). Jednym z klubowiczów jest też Łukasz Szałkiewicz, współopiekun słownika literakowego i jeden z bardziej uznanych graczy-językoznawców. Do klubowej czołówki należą: Krzysztof Obremski, Piotr Szałkiewicz, Tomasz Suchanek, Małgorzata Szczygieł, Bogusław Szyszka, Łukasz Szałkiewicz i Michał Trumpus. W 2007 "Siódemka" okazała się czarnym koniem Klubowych Mistrzostw Polski, zdobywając na nich brązowy medal.


Na skróty:

    .
    Ostatnie wiadomości na forum:


    bilard-128x70