1003 | 46
Historia koła scrabblowego Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu.
Do programu "Scrabble w szkole" przystąpiliśmy w kwietniu 2008 roku. Początki były trudne z powodu braku sprzętu. Dzięki sponsorom (członkom PFS oraz komitetowi rodzicielskiemu OSB) koło dysponuje 7 zestawami (gra + zegar).
Opiekunką koła jest nauczycielka szkoły Alicja Bielecka - Żabierek, która dla podniesienia swoich umiejętności trenerskich uczestniczyła w letnim kursie dla pedagogów prowadzących szkolne koła scrabblowe w Wiśle. Było to możliwe dzięki wsparciu finansowemu w ramach dokształcania zawodowego nauczycieli.
W pierwszym roku do koła należało dziesięcioro uczennic OSB. W roku szkolnym 2008/9 dzięki akcji informacyjnej do grona scrabblistów dołączali następni chętni.
W naszym Scherzu gra już 24 zawodników. Obraliśmy dla koła nazwę Scherzo, bo jest to ”siódemka” a słowo to oznacza utwór muzyczny o żartobliwym charakterze.
Za dźwiękowy sygnał naszego koła obraliśmy kompozycję Franciszka Schuberta - Scherzo B-dur op.1. Do tej muzycznej miniatury fortepianowej planowana jest też kompozycja taneczna, której choreografię ułożą pedagodzy tańca, a wykonawcami będą młodzi tancerze.
Przy okazji gry w scrabble chcemy integrować środowisko uczniów i nauczycieli w radosnym przeżywaniu wartości artystycznych i poznawczych. Pierwszy sprawdzian umiejętności gry miał miejsce w Warszawie, gdzie szkoła delegowała trzy uczennice na I Mikołajkowy Turniej Scrabble wraz z opiekunem.
Zajęliśmy miejsca 9, 15 i 16-te wśród 32 uczestników.

W planach bieżących mamy doskonalenie umiejętności gry, ze szczególnym zwróceniem uwagi na nowo wstępujących członków koła.