O klubie ...
Rok 2011 to był dobry rok. Serge Vohor został premierem Vanuatu, król Bhutanu Jigme Khesar Namgyel Wangchuck ożenił się z Jetsun Pemą, no i Wolbórz wreszcie uzyskał prawa miejskie. Oprócz tego na Islandii wybuchł wulkan Grímsvötn, Polska objęła prezydencję w Unii Europejskiej, a sonda "Messenger" weszła na orbitę Merkurego. Jakby tego było mało narodził się siedmiomiliardowy mieszkaniec Ziemi i doszło do całkowitego zaćmienia Księżyca. Świat zamarł. Ale nie uprzedzajmy faktów.

19 dzień października to był dobry dzień. To właśnie wtedy Eleonora Habsburżanka została koronowana na królową Polski, odbyła się premiera filmu "Rejs", a król Wandalów Genzeryk zajął Kartaginę. Poza tym dziewiętnastego października urodzili się pionier kinematografii Auguste Lumiere, czeski kompozytor Karel Svoboda i japoński szogun Hisaaki.

Pewnego dnia, zupełnie nieoczekiwanie, 19 października zetknął się z rokiem 2011. Traf chciał, że była to środa. Ziemia zadrżała, morza się rozstąpiły, zwierz dziki zaryczał po kniejach. W Milanówku zatykały zegary, płytki zachrzęściły w zielonych workach i pojawiło się to, co podobno ma w zwyczaju pojawiać się na początku - SŁOWO. Po nim kolejne, następne i jeszcze następne ... Wezbrane fale scrabble'owego żywiołu ogarnęły spokojne miasteczko. I nagle z topieli wyłonił się ON - przecudnej urody, niebywale przenikliwy, prawdziwy demon intelektu, wszechstronnie uzdolniony, zaginający czas i przestrzeń, a przy tym uroczy niesłychanie - Milanowski Klub Scrabble MATRIKS. Od tej pory już nic nie jest takie samo. O czym można przekonać się osobiście.
Rafał Matczak

Zapraszamy wszystkich na scrabble do MATRIKSA
- w każdą środę w godzinach 17.30-22.00
do budynku Galerii MCK (ul. Kościelna 3). Do zobaczenia!

Kontakt z klubem:
Rafał Matczak
matriks.milanowek@gmail.com

Miejsce spotkań: MCK, budynek Galerii
Milanówek, ul. Kościelna 3
Mapa