Wiadomość | 2012-12-14
Mikołajkowy Mecz Scrabble
Sardynki wymknęły się z sieci MATRIKSA


Zobacz foto 830 :::
Dwie pięcioosobowe drużyny stanęły naprzeciwko siebie 6 grudnia, żeby zmierzyć się w Mikołajkowym Meczu Scrabble o Puchar Burmistrza Miasta Milanówka. W składzie drużyny gospodarzy, Klubu Scrabble MATRIKS Junior, znaleźli się uczniowie szkoły podstawowej z ZSG nr 1 im. Piotra Skargi w Milanówku: Wiktoria Kostka, Kasia Chojnowska, Weronika Wiśniewska, Konrad Pajączek i Makary Kocewiak. Ich rywalami były warszawskie „Sardynki” z Gimnazjum Niepublicznego nr 12 im. Lotników Amerykańskich. Po emocjonującej walce reprezentanci MATRIKSA… Nie uprzedzajmy faktów.

Pierwszą rundę zdecydowanie wygrali goście, którzy zwyciężyli w czterech z pięciu partii. Tym samym zmusili matriksowych juniorów do odrabiania strat. Druga runda była niezwykle zacięta, aż w czterech potyczkach końcowe różnice nie przekroczyły 17 punktów. Bardzo dobra gra Wiktorii, Weroniki i Konrada pozwoliła na odrobienie części strat i reprezentanci MATRIKSA zakończyli drugą rundę z trzema wygranymi. W kolejnej serii spotkań zwycięską serię kontynuowali Wiktoria i Konrad, przebudziła się również Kasia, która rozgromiła swoją rywalkę prawie stupunktową różnicą. Po trzech rundach „Sardynki” prowadziły już tylko jednym punktem, a rezultat wyglądał następująco: MATRIKS 7:8 „Sardynki”.

Półgodzinna przerwa nieco lepiej podziałała na scrabblistów z Warszawy, którzy czwartą rundę zakończyli zwycięstwem 3:2. Wśród zawodników MATRIKSA tempa nie zwalniali Weronika i Konrad, minimalną porażkę zanotowała Kasia, a Weronika dzielnie walczyła z liderką „Sardynek”. Złej passy niestety nie udało się przełamać Makaremu, któremu jednak nie można odmówić ducha walki.

W ostatniej, piątej rundzie emocje sięgnęły zenitu. Przed jej rozpoczęciem milanowscy juniorzy mieli dwa punkty straty do warszawskich gimnazjalistów i, żeby myśleć o wygranej, musieli zwyciężyć w co najmniej czterech pojedynkach. Bardzo dobrą formę potwierdził Konrad, który rozprawił się z liderką „Sardynek” Weroniką Dziatkowską i, jako jedyny, zakończył rozgrywki bez porażki. Nie do powstrzymania była też Wiktoria, która wygrała swój czwarty pojedynek z rzędu. W tym momencie na tablicy wyników widniał remis i wszyscy czekali w napięciu na rozstrzygnięcia w pozostałych trzech potyczkach. A tam…

Swoją najlepszą partię rozgrywał niezwykle skoncentrowany Makary, bardzo dobrze radziły sobie również Weronika i Kasia, które toczyły zacięte i wyrównane pojedynki. Do końcowego sukcesu zabrakło niewiele, przede wszystkim trochę szczęścia – gorsze litery w końcówce sprawiły, że Kasia uległa czterema punktami, a Weronika ośmioma. Makaremu również nie udało się wygrać i ostatecznie to drużyna „Sardynek” mogła cieszyć się ze zwycięstwa 14:11.

Po kilku godzinach zmagań przyszedł czas na rozdawanie autografów i pozowanie tłumom fotoreporterów. Wszyscy uczestnicy odebrali nagrody oraz pamiątkowe medale z rąk Burmistrza Miasta Milanówka Pana Jerzego Wysockiego. Zawodniczkom i zawodnikom, którzy wzięli udział w Mikołajkowym Meczu Scrabble, należą się wielkie gratulacje i słowa uznania, w końcu język polski nie należy do najłatwiejszych i pełen jest pułapek.

Mikołajkowy Mecz Scrabble nie mógłby się odbyć bez wsparcia Milanowskiego Centrum Kultury i zaangażowania Pana Włodzimierza Filipiaka, któremu organizatorzy rozgrywek pragną złożyć specjalne podziękowania.

Autor: Rafał

Brak komentarzy

Waszym zdaniem:

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników.
Portal Świat Scrabble nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.