Nr turnieju : 451 ( 4 w roku 2016)
Ilość uczestników : 8
Najdroższy ruch : 134 pkt : ZŻERANĄ - skrabelek ułożony przez Bożkę w partii z Altą
Najlepsza partia : 796 pkt Maria – Szalej 431 : 365
Rekordy klubowe (z pierwszej dziesiątki) : : Nr 3 Szalej - Najdłuższa seria kolejnych zwycięstw : 27 z Altą
Rekordy indywidualne (z pierwszej trójki) : Nr 3 Maria - Najwyższa średnia małych punktów w turnieju : 383,5
Najwięcej ułożonych skrabli w partii ogółem : 4 Maria – Szalej : WYPRAŻAJ, MUSOWYCH – ATAMANI, ZWIERANE
Najwięcej ułożonych skrabli w partii indywidualnie : po 2 : Szalej, Alta, Bożka, Maria, Raciborzanka
Najwięcej ułożonych skrabli w turnieju : 6 Maria
Najładniejszy ruch : ZŻERANĄ i PRYMULI – skrabelki ułożone przez Bożkę w partii z Altą
Najbardziej wyrównana partia : Surt - Szalej 366 : 365
Niespodzianki : zwycięstwo Surta nad Szalejem oraz wysokie Marii .. również nad Szalejem
Największy blankożerca : Maria - 6
Największy pechowiec : Szalej - przegrał z Surtem 1 punktem i stracił pozycję lidera o 0,1 pkt
Ciekawostki : Raciborzanka z Marią bardzo ładnie rozpoczęły swą partię. Po dwóch pierwszych skrablach z obu stron ZAPIŁAM (prezeski) i OKŁAMANE (Marii), nastąpiły dwa wysoko punktowane ruchy OBLEŹ (raciborzanki ) za 60 pkt oraz kontrujące DŹGAĆ gdzie Maria poświęciła < i słusznie> blanka zyskując również 60 pkt
Ranking : Największy wzrost rankingu : Maria + 6,04 Również wysoki: Raciborzanka + 5,16 , największy spadek : Szalej - 3,87. Raciborzanka obejmuje przodownictwo w rankingu, nieznacznie wyprzedzając Szaleja. Maria przeskakuje o jedno miejsce Wędkarza, a pinochhio Bożkę. Spadek o dwa miejsca zanotował Kulok (z 6 na 8)
Z rankingu głównego do poczekalni zsunął się Natan
Ciekawe słówka kładzione podczas turnieju :
MUSOWYCH – od musowy : narzucony z góry, nieodwołalny, konieczny
ATAMANI – ataman : kozacki przywódca sprawujący funkcje wojskowe
PRYMULI – prymula: roślina o barwnych kwiatach, kwitnąca zwykle wiosną; pierwiosnek, pierwiosnka, prymulka
ZACIELĄ – zacielić: zapłodnić samicę rodzącą cielęta (np. krowę, łanię, sarnę)
HYLE – 1. w filozofii starożytnej: materia lub świat materialny 2. u Edmunda Husserla: dane zmysłowe nieobjęte intencjonalną aktywnością umysłu, który nadaje im sens
OPSYNY – opsyna: glikoproteina będąca składnikiem światłoczułych barwników siatkówki oka; bierze udział w procesie barwnego widzenia dziennego; wrodzony brak opsyny powoduje daltonizm
WADIS – sucha dolina na pustyni; wadi; ued; uedy
NAUSZNA – nauszny: przeznaczony do zakładania na uszy
Wyniki turnieju :
nauszny - 20 stycznia 2016 r. (4 rundy)
MIEJSCE p-ty RAZEM
---------------------------------------------------------------
1.Teresa Zalewska 144 raciborzanka 1528 4.0
2.Grażyna Smereka 108 Maria 1534 3.0
3.Bożena Guział 138 Racibożka 1372 2.5
4.Piotr Kozak 120 Surt 1287 1.5
5.Grzegorz Grzeszczuk 153 Szalej 1170 1.0
6.Agnieszka Antos 124 Aga 1030 1.0
7.Marcin Kurowski 121 Kulok 1316 0.5
8.Zbigniew Smereka 110 Wędkarz 255 0.0
Ranking klubowy po ostatnim turnieju:
RANKING (z dnia 20 stycznia 2016 r.)
MIEJSCE RANKING SKALPY / GRY
--------------------------------------------------------------------------
1 Teresa Zalewska raciborzanka 149 (148.83) 8930 / 60
2 Grzegorz Grzeszczuk Szalej 149 (148.73) 8924 / 60
3 Jacek Barski pinocchio 137 (137.39) 5633 / 41
4 Bożena Guział Racibożka 137 (137.38) 8243 / 60
5 Agnieszka Antos Aga 125 (124.73) 7484 / 60
6 Beata Marynowicz Racibetka 121 (120.62) 3498 / 29
7 Piotr Kozak Surt 119 (119.17) 7150 / 60
8 Marcin Kurowski Kulok 119 (118.90) 7134 / 60
9 Joanna Wilk Trufelek 118 (118.27) 5677 / 48
10 Grażyna Smereka Maria 114 (114.32) 6859 / 60
11 Zbigniew Smereka Wędkarz 108 (108.31) 3791 / 35
12 Oliwier Antos Olek 83 ( 82.88) 1989 / 24
Poczekalnia ( osoby z ilością partii mniejszą niż 20 w okresie ostatniego roku ) :
POCZEKALNIA
MIEJSCE RANKING SKALPY / GRY
--------------------------------------------------------------------------
13 Łukasz Pawlas Natan 82 ( 81.68) 1552 / 19
14 Dawid Adamczyk Tamerlane 171 (170.67) 2048 / 12
15 Jędrzej Zawojski kudłaty 97 ( 96.67) 870 / 9
16 Helena Zalewska Lenka 94 ( 94.14) 659 / 7
17 Irena Sołdan Sirenka 149 (148.67) 892 / 6
18 Małgorzata Knapik Gośka 81 ( 80.80) 404 / 5
19 Agata Kopta Gagacik 133 (133.00) 399 / 3
20 Urszula Franke franula 85 ( 85.00) 255 / 3
21 Monika Blokesz Racibórz 69 ( 69.00) 207 / 3
22 Sandra Malinowska Kuźnia_Raciborska 82 ( 82.00) 82 / 1