Rafał Lenartowski po raz kolejny mistrzem!

Rumia '2015

Rumia nie szczędziła promieni słonecznych. Pogoda dopisała i w tak uroczych okolicznościach mogliśmy rozegrać po raz czternasty scrabblowe Mistrzostwa Wybrzeża.

Rywalizacja sportowa trwała aż do ostatnich chwil turnieju. Pojedynek o tytuł mistrza oglądaliśmy na pierwszym stole, gdzie spotkali się Kazimierz Merklejn i Rafał Lenartowski (przy stanie punktowym 9.5 do 9). Kazik jednak swój pojedynek przegrał i Rafał pewnie zwyciężył w turnieju (311:424). Bardzo dobry występ Kaziemierza Merklejna dał mu drugie miejsce na podium. Mateusz Borsuk w pojedynku z Stanisławem Rydzikiem - zakończonym stanem punktowym (412: 366) - wywalczył sobie trzecie miejsce na podium. Staszek po przegranej z Mateuszem ostatecznie wylądował na szóstej pozycji. Dalej to już konsekwencje pojedynków na kolejnych stołach - czwarty Miłosz Wrzałek po wygranej z Jolantą Chłopińską. Piąte (ostatnie premiowane miejsce nagrodą pieniężną) zajął Maciej Perzyński - po zdecydowanej wygranej z Łukaszem Tuszyńskim (499:398)

Podczas turnieju organizatorzy zadbali o smaczny poczęstunek w formie przekąsek na słono i słodko. Pyszności dostępne były dla uczestników turnieju przez czas trwania gier w MDK.

Tradycyjnie już - w tym roku czternaste miejsca były premiowane w każdej rundzie. W gronie szczęśliwych czternastek w tym roku zagościli: Grzegorz Koczkodon, Kazimirz Merklejn, Agnieszka Kaczkowska (dwukrotnie), Łukasz Baranowski, Michał Mikołajczyk, Krzysztof Sporczyk (dwukrotnie), Jakub Onoszko, Maciej Kuczyński, Lucyna Śniadach, Maria Krzyżanowska, Artur Wawrzynowski.

Były puchary, nagrody pieniężne i upominki dla wszystkich uczestników. W klasyfikacji najlepiej sklasyfikowanych kobiet w turnieju wygrała Jolanta Chłopińska, a druga była Irena Sołdan. Najlepszą debiutantką została Patrycja Matulewicz.

Nagrodzono również dwa największe "skoki tygrysa" (Wojciech Silnicki i Lidia Żywna).

Najlepszym zawodnikiem z klubu rumskiego (poza klasyfikacją na podium)okazał się Grzegorz Łukasik. Najlepszy gracz z Trójmiasta - Michał Mikołajczyk. Z okazji 19 kwietnia nagrodzono również miejsce 19 w turnieju - ono przypadło Agnieszce Kaczkowskiej.

Serdeczne gratulacje dla wszystkich. Podziękowania dla organizatorów na czele z Lucyną Śniadach i sponsorów: - Dyrektor MDK pan Ludwik Bach, - Urząd Miasta Rumia, - Euro Optic Salon Optyczny - Anna Lenartowska - Małgorzata Jóźwiak (biżuteria autorska). Bez nich takie imprezy na pewno nie odbyłyby się.

Gorące podziękowania również dla "Mikrusów", którzy to z całych sił - jak co roku - włączyli się w organizację turnieju. W imieniu organizatora i własnym dziękuję też za przybycie wszystkim zawodnikom - bo to właśnie Wy tworzycie atmosferę tego miejsca i turnieju. Przybywajcie jeszcze liczniej! Zapraszamy na kolejne spotkania przy scrabblach w Rumi.

Autor: Fundacja 'Umysł' im. Alfreda Buttsa